Upcoming Fixtures - next 14 days
DateTeamsCompetitionVenue
Sun 16 May PENISTONE CHURCH WHITE 7s
v
SOUTH HIENDLEY HARRIERS 7s
U7s Red
Church View Road
Sun 16 May REDFEARNS JFC 7s
v
PENISTONE CHURCH BLACK 7s
U7s Red
Stanley United Juniors U10 Tigers
Sun 16 May
at 10:00am
WOMBWELL MAIN 7s
v
UPTON UNITED CSC 7s
U7s Red
Dorothy Hymans
Sun 16 May
at 10:00am
HEMSWORTH TOWN 7s
v
CAWTHORNE JUNIORS 7s
U7s Amber
Sandygate Lane
Sun 16 May
at 10:00am
HALL GREEN UNITED 7s
v
SHAW LANE AFC 7s
U7s Amber
Painthorpe Lane
Sun 16 May
at 10:00am
HOYLAND ST PETERS 7s
v
ACKWORTH JUNIORS 7s
U7s Amber
Hawshaw Lane
Sun 16 May
at 10:00am
ATHERSLEY RECREATION 7s
v
DEARNE DRAGONS 7s
U7s Green
Sheerien Park (athersley Recreation FC)
Sun 16 May
at 10:00am
BSA JUNIORS 7s
v
WATH STARS 7s
U7s Green
Honeywell Sports Centre
Sun 16 May
at 10:00am
DURKAR DEVILS GREEN 7s
v
FRICKLEY ATHLETIC 7s
U7s Green
Slack Lane #2
Sun 16 May Brierley Cubs J.F.C. U8's
v
Walton United U8
U8s Supplementary Cup
Brierley Park
Sun 16 May Cawthorne Juniors U8
v
Penistone Church FC U8s White
U8s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U8s Whit
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U8 Yellow
v
Upton United Juniors CSC U8
U8s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U8 Yellow
Sun 16 May Hemsworth Town Juniors U8's
v
Ryhill U8's
U8s Supplementary Cup
Hemsworth Town Juniors U8's
Sun 16 May North Gawber Colliery Junior U8
v
Royston Dynamos J.F.C. U8s
U8s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U8
Sun 16 May Penistone Church FC U8 Black
v
Pinfold Pumas J.F.C. U8 Reds
U8s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U8 Black
Sun 16 May Redfearn J.F.C. U8s
v
AFC Pogmoor U8 Red
U8s Supplementary Cup
Redfearn JFC U8s
Sun 16 May Staincross Rangers U8
v
Durkar Devils J.F.C. U8 Green
U8s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U8
Sun 16 May Wakefield City Juniors U8s
v
Wombwell Main Juniors U8 Orange
U8s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U8’s
Sun 16 May Athersley Recreation J.F.C. U9
v
Hall Green United A.F.C U9s Black
U9s Supplementary Cup
Sheerien Park (athersley Recreation FC)
Sun 16 May Kellingley Welfare JFC
v
Durkar Devils J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
Kellingley Welfare JFC Kellingley Welfar
Sun 16 May North Gawber Colliery Junior U9
v
AFC Pogmoor U9
U9s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U9
Sun 16 May Penistone Church FC U9 Black
v
Thornes U9s
U9s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U9 Black
Sun 16 May Penistone Church FC U9s White
v
Walton United U9
U9s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U9s Whit
Sun 16 May Pinfold Pumas J.F.C. U9
v
Brierley Cubs J.F.C. U9's White
U9s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U9
Sun 16 May Redfearn J.F.C. U9s
v
Wakefield City Juniors U9
U9s Supplementary Cup
Redfearn JFC U9’s
Sun 16 May South Kirkby United FC U9
v
Ryhill U9's
U9s Supplementary Cup
South Kirkby United FC U9
Sun 16 May Staincross Rangers U9
v
Hemsworth Miners Welfare Jnr U9s
U9s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U9
Sun 16 May Wombwell Main Juniors U9
v
Royston Dynamos J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
Wombwell Main Juniors U9
Sun 16 May Ackworth Juniors FC U10
v
Staincross Rangers U10
U10s Supplementary Cup
Ackworth School Sports Field
Sun 16 May Athersley Recreation J.F.C. U10s
v
Shaw Lane Aquaforce Juniors U10
U10s Supplementary Cup
Sheerien Park (athersley Recreation FC)
Sun 16 May Brierley Cubs J.F.C. U10 White
v
Penistone Church FC U10 white
U10s Supplementary Cup
Brierley Park
Sun 16 May Dale Juniors U10 Blues
v
Dearne & District J.F.C U10
U10s Supplementary Cup
Dale Juniors U10 Blues
Sun 16 May Dale Juniors U10 Yellows
v
Walton United U10 walton united
U10s Supplementary Cup
Dale Juniors U10 Yellows
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U10 Green
v
Pinfold Pumas J.F.C. U10
U10s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U10 Green
Sun 16 May Hall Green United A.F.C U10s Tigers
v
Wombwell Main Juniors U10
U10s Supplementary Cup
Hall Green United AFC(jnrs) U10s Tige
Sun 16 May Hall Green United A.F.C.U10 Panthers
v
Durkar Devils J.F.C. U10 Yellow
U10s Supplementary Cup
Hall Green United AFC(jnrs) U10 Panth
Sun 16 May Hemsworth Miners Welfare Viper U10
v
Brierley Cubs J.F.C. U10 Yellow
U10s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr U10 Blues
Sun 16 May North Gawber Colliery Junior U10
v
Barnsley Sports Academy U10
U10s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U10
Sun 16 May Penistone Church FC U10 Black
v
Stanley United U10s
U10s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U10 Blac
Sun 16 May Royston Dynamos J.F.C. U10s
v
Wakefield City Juniors U10
U10s Supplementary Cup
Royston Dynamos JFC U10s
Sun 16 May AFC Pogmoor U11 Black
v
Shaw Lane Aquaforce Juniors U11s
U11s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U11 Black
Sun 16 May Athersley Recreation J.F.C. U11
v
Pinfold Pumas J.F.C. U11 Reds
U11s Supplementary Cup
Sheerien Park (athersley Recreation FC)
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U11 Black
v
Hemsworth Miners Welfare Jnr U11
U11s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U11 Black
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U11 Yellow
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Green
U11s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U11 Yellow
Sun 16 May Penistone Church FC U11 white
v
AFC Pogmoor U11 Red
U11s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U11 Whit
Sun 16 May Thornes U11
v
Ackworth Juniors FC U11 Reds
U11s Supplementary Cup
Thornes U11
Sun 16 May Dale Juniors U12 Yellow
v
Oxspring United JFC U12 Black
U12s Supplementary Cup
Dale Juniors U12 Red
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U12 Green
v
Penistone Church FC U12 Black
U12s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U12 Green
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U12's Yellow
v
Oxspring United JFC U12 Red
U12s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U12's Yellow
Sun 16 May Penistone Church FC U12 White
v
Brierley Cubs J.F.C. U12
U12s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U12 Whit
Sun 16 May Staincross Rangers U12
v
Ryhill U12's
U12s Supplementary Cup
Oakwood Playing Fields
Sun 16 May Upton United Juniors CSC U12
v
Shaw Lane Aquaforce Juniors U12
U12s Supplementary Cup
Upton United Juniors Community Sports Cl
Sun 16 May Durkar Devils J.F.C. U13 Yellow
v
Ackworth Juniors FC U13
U13s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U13 Yellow
Sun 16 May Pinfold Pumas J.F.C. U13 Greens
v
South Hiendley Juniors U13
U13s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U13 Greens
Sun 16 May Staincross Rangers U13
v
Wakefield City Juniors U13
U13s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U13 White
Mon 17 May Oxspring United JFC U12 Black
v
Staincross Rangers U12
U12s Supplementary Cup
Oxspring United JFC U12 Black
Tue 18 May Staincross Rangers U9
v
Frickley Athletic FC U9s
U9s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U9
Tue 18 May Hemsworth Miners Welfare Viper U10
v
Stanley United U10s
U10s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr U10 Blues
Tue 18 May Durkar Devils J.F.C. U11 Black
v
South Kirkby United FC U11s
U11s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U11 Black
Tue 18 May Ackworth Juniors FC U13
v
Wakefield City Juniors U13
U13s Supplementary Cup
Ackworth School Sports Field
Wed 19 May
at 10:00am
NORTH GAWBER COLLIERY 7s
v
REDFEARNS JFC 7s
U7s Red
TBC
Wed 19 May AFC Pogmoor U8 Red
v
Penistone Church FC U8 Black
U8s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U8 Red
Wed 19 May Pinfold Pumas J.F.C. U8 Reds
v
Wakefield City Juniors U8s
U8s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U8
Wed 19 May Redfearn J.F.C. U8s
v
Wombwell Main Juniors U8 Orange
U8s Supplementary Cup
Redfearn JFC U8s
Wed 19 May Staincross Rangers U8
v
Brierley Cubs J.F.C. U8's
U8s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U8
Wed 19 May Upton United Juniors CSC U8
v
Royston Dynamos J.F.C. U8s
U8s Supplementary Cup
Upton United Juniors Community Sports Cl
Wed 19 May Brierley Cubs J.F.C. U9's White
v
Brierley Cubs J.F.C. U9's Yellow
U9s Supplementary Cup
Brierley Park
Wed 19 May Pinfold Pumas J.F.C. U9
v
South Kirkby United FC U9
U9s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U9
Wed 19 May Brierley Cubs J.F.C. U10 Yellow
v
Dale Juniors U10 Blues
U10s Supplementary Cup
Dale Juniors U10 Blues
Wed 19 May Durkar Devils J.F.C. U10 Yellow
v
Royston Dynamos J.F.C. U10s
U10s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U10 Yellow
Wed 19 May North Gawber Colliery Junior U10
v
Hall Green United A.F.C.U10 Panthers
U10s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U10
Wed 19 May Pinfold Pumas J.F.C. U10
v
Shaw Lane Aquaforce Juniors U10
U10s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U10
Wed 19 May South Kirkby United FC U10s
v
Durkar Devils J.F.C. U10 Green
U10s Supplementary Cup
Clock Row #1
Wed 19 May Penistone Church FC U11 white
v
Thornes U11
U11s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U11 Whit
Wed 19 May Pinfold Pumas J.F.C. U11 Reds
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Yellow
U11s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U11 Reds
Wed 19 May South Hiendley Juniors U11
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Green
U11s Supplementary Cup
South Hiendley Juniors U11
Wed 19 May Penistone Church FC U12 Black
v
Penistone Church FC U12 White
U12s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U12 Whit
Wed 19 May Ryhill U12's
v
Grimethorpe LLUK U12's
U12s Supplementary Cup
Ryhill U12's
Thu 20 May
at 10:00am
PENISTONE CHURCH WHITE 7s
v
PENISTONE CHURCH BLACK 7s
U7s Red
Church View Road
Thu 20 May North Gawber Colliery Junior U8
v
Wath Stars Junior U8
U8s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U8
Thu 20 May Durkar Devils J.F.C. U9
v
Penistone Church FC U9 Black
U9s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U9
Thu 20 May Barnsley Sports Academy U10
v
Wakefield City Juniors U10
U10s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U10
Thu 20 May Dearne & District J.F.C U10
v
Penistone Church FC U10 Black
U10s Supplementary Cup
Furlong Road #4
Thu 20 May Shaw Lane Aquaforce Juniors U11s
v
Hemsworth Miners Welfare Jnr U11
U11s Supplementary Cup
Shaw Lane Aquaforce Juniors U11s
Thu 20 May
at 6:30pm
Brierley Cubs J.F.C. U12
v
Durkar Devils J.F.C. U12 Green
U12s Supplementary Cup
Brierley Park
Sun 23 May Brierley Cubs J.F.C. U14
v
Hemsworth Miners Welfare Jnr U14
Other Fixtures
Brierley Park
Sun 23 May
at 10:00am
PENISTONE CHURCH BLACK 7s
v
UPTON UNITED CSC 7s
U7s Red
Church View Road
Sun 23 May
at 10:00am
PENISTONE CHURCH WHITE 7s
v
DURKAR DEVILS YELLOW 7s
U7s Red
Church View Road
Sun 23 May
at 10:00am
REDFEARNS JFC 7s
v
WOMBWELL MAIN 7s
U7s Red
Stanley United Juniors U10 Tigers
Sun 23 May
at 10:00am
SHAW LANE AFC 7s
v
HEMSWORTH TOWN 7s
U7s Amber
TBC
Sun 23 May
at 10:00am
CAWTHORNE JUNIORS 7s
v
ACKWORTH JUNIORS 7s
U7s Amber
Cawthorne Football Field
Sun 23 May
at 10:00am
HOYLAND ST PETERS 7s
v
HALL GREEN UNITED 7s
U7s Amber
Hawshaw Lane
Sun 23 May
at 10:00am
DEARNE DRAGONS 7s
v
BSA JUNIORS 7s
U7s Green
TBC
Sun 23 May
at 10:00am
DURKAR DEVILS GREEN 7s
v
ATHERSLEY RECREATION 7s
U7s Green
Slack Lane #2
Sun 23 May
at 10:00am
WATH STARS 7s
v
FRICKLEY ATHLETIC 7s
U7s Green
TBC
Sun 23 May AFC Pogmoor U8 Red
v
Wakefield City Juniors U8s
U8s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U8 Red
Sun 23 May Durkar Devils J.F.C. U8 Green
v
Walton United U8
U8s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U8 Green
Sun 23 May Penistone Church FC U8 Black
v
Redfearn J.F.C. U8s
U8s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U8 Black
Sun 23 May Penistone Church FC U8s White
v
Hemsworth Town Juniors U8's
U8s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U8s Whit
Sun 23 May Upton United Juniors CSC U8
v
North Gawber Colliery Junior U8
U8s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U8
Sun 23 May Wath Stars Junior U8
v
Durkar Devils J.F.C. U8 Yellow
U8s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U8 Yellow
Sun 23 May Wombwell Main Juniors U8 Orange
v
Pinfold Pumas J.F.C. U8 Reds
U8s Supplementary Cup
Wombwell Main Juniors U8 Orange
Sun 23 May AFC Pogmoor U9
v
Penistone Church FC U9 Black
U9s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U9
Sun 23 May Brierley Cubs J.F.C. U9's White
v
South Kirkby United FC U9
U9s Supplementary Cup
Brierley Park
Sun 23 May Durkar Devils J.F.C. U9
v
North Gawber Colliery Junior U9
U9s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U9
Sun 23 May Hall Green United A.F.C U9s Black
v
Staincross Rangers U9
U9s Supplementary Cup
Hall Green United AFC(jnrs) U9s Black
Sun 23 May Hemsworth Miners Welfare Jnr U9s
v
Athersley Recreation J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr U9s
Sun 23 May Royston Dynamos J.F.C. U9
v
Penistone Church FC U9s White
U9s Supplementary Cup
Royston Dynamos JFC U9
Sun 23 May Ryhill U9's
v
Pinfold Pumas J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
Ryhill U9's
Sun 23 May Thornes U9s
v
Kellingley Welfare JFC
U9s Supplementary Cup
Thornes U9s
Sun 23 May Walton United U9
v
Wakefield City Juniors U9
U9s Supplementary Cup
Walton United U9 Walton United Sunday
Sun 23 May Wombwell Main Juniors U9
v
Redfearn J.F.C. U9s
U9s Supplementary Cup
Wombwell Main Juniors U9
Sun 23 May Barnsley Sports Academy U10
v
Royston Dynamos J.F.C. U10s
U10s Supplementary Cup
Barnsley College (honeywell Sports Village)
Sun 23 May Brierley Cubs J.F.C. U10 Yellow
v
Penistone Church FC U10 Black
U10s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U10 Blac
Sun 23 May Dale Juniors U10 Blues
v
Hemsworth Miners Welfare Viper U10
U10s Supplementary Cup
Dale Juniors U10 Blues
Sun 23 May Durkar Devils J.F.C. U10 Yellow
v
North Gawber Colliery Junior U10
U10s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U10
Sun 23 May Penistone Church FC U10 white
v
Ackworth Juniors FC U10
U10s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U10 Whit
Sun 23 May Shaw Lane Aquaforce Juniors U10
v
Durkar Devils J.F.C. U10 Green
U10s Supplementary Cup
Shaw Lane Aquaforce Juniors U10
Sun 23 May South Kirkby United FC U10s
v
Athersley Recreation J.F.C. U10s
U10s Supplementary Cup
Clock Row #1
Sun 23 May Staincross Rangers U10
v
Brierley Cubs J.F.C. U10 White
U10s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U10
Sun 23 May Stanley United U10s
v
Dearne & District J.F.C U10
U10s Supplementary Cup
TBC
Sun 23 May Wakefield City Juniors U10
v
Hall Green United A.F.C.U10 Panthers
U10s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U10
Sun 23 May Walton United U10 walton united
v
Hall Green United A.F.C U10s Tigers
U10s Supplementary Cup
Walton United U10 Walton United
Sun 23 May Wombwell Main Juniors U10
v
Dale Juniors U10 Yellows
U10s Supplementary Cup
Wombwell Main Juniors U10
Sun 23 May Durkar Devils J.F.C. U11 Green
v
Pinfold Pumas J.F.C. U11 Reds
U11s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U11 Green
Sun 23 May Shaw Lane Aquaforce Juniors U11s
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Black
U11s Supplementary Cup
Shaw Lane Aquaforce Juniors U11s
Sun 23 May South Hiendley Juniors U11
v
Athersley Recreation J.F.C. U11
U11s Supplementary Cup
Sheerien Park (athersley Recreation FC)
Sun 23 May South Kirkby United FC U11s
v
AFC Pogmoor U11 Black
U11s Supplementary Cup
South Kirkby United FC U11s
Sun 23 May Thornes U11
v
AFC Pogmoor U11 Red
U11s Supplementary Cup
Thornes U11
Sun 23 May Ward Green Juniors U11 Greens
v
Penistone Church FC U11 white
U11s Supplementary Cup
Ward Green Juniors U11 Greens
Sun 23 May Grimethorpe LLUK U12's
v
Dale Juniors U12 Yellow
U12s Supplementary Cup
Grimethorpe Lluk Grimethorpe Lluk U12's
Sun 23 May Oxspring United JFC U12 Black
v
Ryhill U12's
U12s Supplementary Cup
Oxspring United JFC U12 Black
Sun 23 May Oxspring United JFC U12 Red
v
Upton United Juniors CSC U12
U12s Supplementary Cup
Oxspring United JFC U12 Red
Sun 23 May Penistone Church FC U12 Black
v
Brierley Cubs J.F.C. U12
U12s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U12 Blac
Sun 23 May Shaw Lane Aquaforce Juniors U12
v
Durkar Devils J.F.C. U12's Yellow
U12s Supplementary Cup
Shaw Lane Aquaforce Juniors U12
Sun 23 May Pinfold Pumas J.F.C. U13 Greens
v
Durkar Devils J.F.C. U13 Yellow
U13s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U13 Greens
Sun 23 May Wakefield City Juniors U13
v
South Hiendley Juniors U13
U13s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U13
Sun 23 May
at 10:00am
Ackworth Juniors FC U13
v
Staincross Rangers U13
U13s Supplementary Cup
Ackworth School Sports Field
Tue 25 May Athersley Recreation J.F.C. U14
v
Hemsworth Miners Welfare Jnr U14
U14s Supplementary Cup
Sheerien Park (athersley Recreation FC)
Wed 26 May AFC Pogmoor U9
v
Kellingley Welfare JFC
U9s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U9
Wed 26 May Dale Juniors U10 Blues
v
Stanley United U10s
U10s Supplementary Cup
TBC
Wed 26 May Ackworth Juniors FC U11 Reds
v
Penistone Church FC U11 white
U11s Supplementary Cup
Carr Bridge Playing Fields
Wed 26 May Hemsworth Miners Welfare Jnr U11
v
AFC Pogmoor U11 Black
U11s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr Hemsworth M
Wed 26 May Pinfold Pumas J.F.C. U11 Reds
v
South Hiendley Juniors U11
U11s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U11 Reds
Wed 26 May Ward Green Juniors U11 Greens
v
AFC Pogmoor U11 Red
U11s Supplementary Cup
Ward Green Juniors U11 Greens
Wed 26 May Dale Juniors U12 Yellow
v
Staincross Rangers U12
U12s Supplementary Cup
Dale Juniors U12 Red
Wed 26 May Grimethorpe LLUK U12's
v
Oxspring United JFC U12 Black
U12s Supplementary Cup
Grimethorpe Lluk Grimethorpe Lluk U12's
Wed 26 May Wakefield City Juniors U13
v
Pinfold Pumas J.F.C. U13 Greens
U13s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U13
Thu 27 May AFC Pogmoor U9
v
Durkar Devils J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U9
Fri 28 May
at 6:30pm
Athersley Recreation J.F.C. U11
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Black
Other Fixtures
Painthorpe Lane
Sun 30 May
at 10:00am
DURKAR DEVILS YELLOW 7s
v
PENISTONE CHURCH BLACK 7s
U7s Red
Slack Lane #2
Sun 30 May
at 10:00am
PENISTONE CHURCH WHITE 7s
v
REDFEARNS JFC 7s
U7s Red
Church View Road
Sun 30 May
at 10:00am
UPTON UNITED CSC 7s
v
NORTH GAWBER COLLIERY 7s
U7s Red
Waggon Lane
Sun 30 May
at 10:00am
HALL GREEN UNITED 7s
v
HEMSWORTH TOWN 7s
U7s Amber
Painthorpe Lane
Sun 30 May
at 10:00am
ACKWORTH JUNIORS 7s
v
SHAW LANE AFC 7s
U7s Amber
Carr Bridge Playing Fields
Sun 30 May
at 10:00am
HOYLAND ST PETERS 7s
v
CAWTHORNE JUNIORS 7s
U7s Amber
Hawshaw Lane
Sun 30 May
at 10:00am
DURKAR DEVILS GREEN 7s
v
BSA JUNIORS 7s
U7s Green
Slack Lane #2
Sun 30 May
at 10:00am
FRICKLEY ATHLETIC 7s
v
ATHERSLEY RECREATION 7s
U7s Green
Westfield Lane
Sun 30 May Durkar Devils J.F.C. U8 Yellow
v
North Gawber Colliery Junior U8
U8s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U8 Yellow
Sun 30 May Pinfold Pumas J.F.C. U8 Reds
v
Redfearn J.F.C. U8s
U8s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U8
Sun 30 May Royston Dynamos J.F.C. U8s
v
Wath Stars Junior U8
U8s Supplementary Cup
Royston Dynamos JFC U8s
Sun 30 May Wakefield City Juniors U8s
v
Penistone Church FC U8 Black
U8s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U8’s
Sun 30 May Wombwell Main Juniors U8 Orange
v
AFC Pogmoor U8 Red
U8s Supplementary Cup
Wombwell Main Juniors U8 Orange
Sun 30 May Brierley Cubs J.F.C. U9's Yellow
v
South Kirkby United FC U9
U9s Supplementary Cup
Brierley Park
Sun 30 May Brierley Cubs J.F.C. U9's Yellow
v
Ryhill U9's
U9s Supplementary Cup
Brierley Park
Sun 30 May Frickley Athletic FC U9s
v
Athersley Recreation J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
Frickley Athletic FC U9s
Sun 30 May Hemsworth Miners Welfare Jnr U9s
v
Hall Green United A.F.C U9s Black
U9s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr U9s
Sun 30 May Kellingley Welfare JFC
v
Penistone Church FC U9 Black
U9s Supplementary Cup
Kellingley Welfare JFC Kellingley Welfar
Sun 30 May North Gawber Colliery Junior U9
v
Thornes U9s
U9s Supplementary Cup
North Gawber Colliery Junior U9
Sun 30 May Redfearn J.F.C. U9s
v
Royston Dynamos J.F.C. U9
U9s Supplementary Cup
Redfearn JFC U9’s
Sun 30 May Wakefield City Juniors U9
v
Penistone Church FC U9s White
U9s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U9
Sun 30 May Walton United U9
v
Wombwell Main Juniors U9
U9s Supplementary Cup
Walton United U9 Walton United Sunday
Sun 30 May Barnsley Sports Academy U10
v
Durkar Devils J.F.C. U10 Yellow
U10s Supplementary Cup
Barnsley College (honeywell Sports Village)
Sun 30 May Dearne & District J.F.C U10
v
Hemsworth Miners Welfare Viper U10
U10s Supplementary Cup
Furlong Road #4
Sun 30 May Durkar Devils J.F.C. U10 Green
v
Athersley Recreation J.F.C. U10s
U10s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U10 Green
Sun 30 May Penistone Church FC U10 Black
v
Dale Juniors U10 Blues
U10s Supplementary Cup
Penistone Church FC (sun-youth) U10 Blac
Sun 30 May Pinfold Pumas J.F.C. U10
v
South Kirkby United FC U10s
U10s Supplementary Cup
Pinfold Pumas JFC U10
Sun 30 May Royston Dynamos J.F.C. U10s
v
Hall Green United A.F.C.U10 Panthers
U10s Supplementary Cup
Royston Dynamos JFC U10s
Sun 30 May Stanley United U10s
v
Brierley Cubs J.F.C. U10 Yellow
U10s Supplementary Cup
TBC
Sun 30 May Wakefield City Juniors U10
v
North Gawber Colliery Junior U10
U10s Supplementary Cup
Wakefield City Juniors U10
Sun 30 May AFC Pogmoor U11 Black
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Black
U11s Supplementary Cup
AFC Pogmoor U11 Black
Sun 30 May Ackworth Juniors FC U11 Reds
v
AFC Pogmoor U11 Red
U11s Supplementary Cup
Carr Bridge Playing Fields
Sun 30 May Durkar Devils J.F.C. U11 Green
v
Athersley Recreation J.F.C. U11
U11s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U11 Green
Sun 30 May Hemsworth Miners Welfare Jnr U11
v
South Kirkby United FC U11s
U11s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr Hemsworth M
Sun 30 May South Hiendley Juniors U11
v
Durkar Devils J.F.C. U11 Yellow
U11s Supplementary Cup
South Hiendley Juniors U11
Sun 30 May Thornes U11
v
Ward Green Juniors U11 Greens
U11s Supplementary Cup
Thornes U11
Sun 30 May Durkar Devils J.F.C. U13 Yellow
v
South Hiendley Juniors U13
U13s Supplementary Cup
Durkar Devils JFC U13 Yellow
Sun 30 May Staincross Rangers U13
v
Pinfold Pumas J.F.C. U13 Greens
U13s Supplementary Cup
Staincross Rangers (boys) U13 White
Sun 30 May Hemsworth Miners Welfare Jnr U14
v
South Kirkby Colliery U14 Sun
U14s Supplementary Cup
Hemsworth Miners Welfare Jnr U14 - Mixed
U7s Central
1 Durkar Devils Yellow
2 Redfearns JFC
3 Penistone Church Black
4 Shaw Lane AFC
5 Wath Stars
6 Athersley Recreation
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U7s Red
1 Durkar Devils Yellow
2 Penistone Church White
3 Redfearns JFC
4 Wombwell Main Juniors
5 Penistone Church Black
6 North Gawber Colliery
7 South Hiendley Harriers
8 Upton United
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U7s North West
1 Penistone Church White
2 North Gawber Colliery
3 Cawthorne Juniors
4 Hall Green United
5 Durkar Devils Green
6 Barnsley Sports Academy
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U7s Amber
1 Shaw Lane AFC
2 Cawthorne Juniors
3 Ackworth Juniors
4 Hall Green United
5 Hoyland St Peters
6 Hemsworth Town
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U7s Green
1 Wath Stars
2 Athersley Recreation
3 Dearne Dragons
4 Frickley Athletic
5 Durkar Devils Green
6 Barnsley Sports Academy
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U7s South East
1 South Hiendley Harriers
2 Wombwell Main Juniors
3 Upton United
4 Hemsworth Town
5 Ackworth Juniors
6 Hoyland St Peters
7 Dearne Dragons
8 Frickley Athletic
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U8s Red
1 Wombwell Main Juniors
2 Pinfold Pumas Red
3 Durkar Devils Yellow
4 Hoyland St Peters
5 Cawthorne Juniors
6 Penistone Church White
7 Dale Juniors
8 Brierley Cubs
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U8s Amber
1 Redfearns JFC
2 Penistone Church Black
3 North Gawber Colliery
4 Royston Dynamos
5 Ryhill Juniors FC
6 Hall Green United
7 Durkar Devils Green
8 Staincross Rangers
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U8s Green
1 Wakefield City Juniors
2 AFC Pogmoor Red
3 Hemsworth Town
4 Upton United
5 Wath Stars
6 Walton United
7 Barnsley Sports Academy
8 Pinfold Pumas Green
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U9s Red
1 Royston Dynamos
2 Penistone Church White
3 Penistone Church Black
4 Athersley Recreation
5 Pinfold Pumas
6 South Kirkby United
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U9s Amber
1 Wombwell Main Juniors
2 Hoyland St Peters
3 Kellingley Welfare
4 Barnsley Sports Academy
5 Durkar Devils
6 Ackworth Juniors
7 Ryhill Juniors FC
8 Brierley Cubs White
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U9s Green
1 Walton United
2 Redfearns JFC
3 North Gawber Colliery
4 Frickley Athletic
5 Staincross Rangers
6 Brierley Cubs Yellow
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U9s Blue
1 Wakefield City Juniors
2 Thornes Juniors
3 AFC Pogmoor
4 Hall Green United
5 Hemsworth Miners Welfare
6 Hemsworth Town
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U10s Red
1 Hemsworth Miners Vipers
2 Dearne & District JFC
3 Barnsley Sports Academy
4 Durkar Devils Yellow
5 Hemsworth Miners Raptors
6 Ackworth Juniors
7 Hall Green United Tigers
8 Wombwell Main Juniors
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U10s Amber
1 Brierley Cubs Yellow
2 Penistone Church Black
3 Royston Dynamos
4 North Gawber Colliery
5 Staincross Rangers
6 Penistone Church White
7 Dale Juniors Yellow
8 Hoyland St Peters
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U10s Green
1 Dale Juniors Blue
2 Normanton Town Blue
3 Wakefield City Juniors
4 Hall Green United Panthers
5 Brierley Cubs White
6 Athersley Recreation
7 Durkar Devils Green
8 Dearne Dragons
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U10s Blue
1 Stanley United
2 Hemsworth Town
3 Upton United
4 Shaw Lane AFC
5 Pinfold Pumas
6 South Kirkby United
7 Ryhill Juniors FC
8 Walton United
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U11s Premier
1 Hemsworth Miners Welfare
2 Durkar Devils Black
3 Athersley Recreation
4 South Hiendley Harriers
5 Thornes Juniors
6 Ackworth Juniors Red
7 Penistone Church
8 Ward Green Juniors
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U11s Challenge
1 South Kirkby United
2 Shaw Lane AFC
3 Durkar Devils Yellow
4 Pinfold Pumas Red
5 AFC Pogmoor Red
6 Ackworth Juniors Blue
7 Pinfold Pumas Green
8 Brierley Cubs
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U11s Combination
1 AFC Pogmoor Black
2 Thornes Juniors Colts
3 Wombwell Main Juniors
4 Durkar Devils Green
5 Ryhill Juniors FC
6 Wakefield City Juniors
7 Dearne Dragons
8 Hemsworth Town
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
League Tables
U12s Premier
Pos Team P W D L Pts
1 Brierley Cubs 15 11 1 3 34
2 Penistone Church White 15 8 3 4 27
3 Penistone Church Black 15 7 2 6 23
4 Durkar Devils Green 15 7 2 6 23
5 Durkar Devils Yellow 15 6 3 6 21
6 Grimethorpe LLUK 15 0 1 14 1
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U12s Challenge
Pos Team P W D L Pts
1 Dearne Dragons 14 12 1 1 37
2 Frickley Athletic 14 11 1 2 34
3 Hemsworth Town 14 9 2 3 29
4 Upton United 14 5 3 6 18
5 Shaw Lane AFC 14 5 2 7 17
6 Ryhill Juniors FC 14 4 3 7 15
7 Oxspring United Black 14 3 2 9 11
8 Hemsworth Miners Welfare 14 0 0 14 0
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U12s Combination
Pos Team P W D L Pts
1 AFA Ackworth 14 12 2 0 38
2 AFC Pogmoor 14 11 2 1 35
3 Oxspring United Red 14 7 2 5 23
4 Hall Green United 14 6 3 5 21
5 Dale Juniors Yellow 14 5 1 8 16
6 Staincross Rangers 14 4 2 8 14
7 Darton Crowns 14 4 0 10 12
8 Dale Juniors Blue 14 0 2 12 2
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U13s Premier
Pos Team P W D L Pts
1 South Hiendley Harriers 10 8 1 1 25
2 Wakefield City Juniors 10 6 1 3 19
3 Pinfold Pumas Red 10 5 1 4 16
4 Westville Juniors 10 5 0 5 15
5 Durkar Devils Yellow 10 3 1 6 10
6 Pinfold Pumas Green 10 1 0 9 3
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U13s Challenge
Pos Team P W D L Pts
1 Staincross Rangers 15 13 2 0 41
2 Ackworth Juniors 15 11 1 3 34
3 Barnsley Sports Academy 15 4 6 5 18
4 Durkar Devils Green 15 2 7 6 13
5 Hemsworth Town 15 2 4 9 10
6 Athersley Recreation 15 0 6 9 6
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
U14s Premier
Pos Team P W D L Pts
1 South Kirkby Colliery 12 12 0 0 36
2 Brierley Cubs 12 6 1 5 19
3 Hemsworth Miners Welfare 12 6 1 5 19
4 Athersley Recreation 12 4 2 6 14
5 Dale Juniors 0 0 0 0 0
6 Ackworth Juniors 12 0 0 12 0
Updated: 16 May 2021 at 8:13am
 
Pitch Finder

Use the CSP Pitch Finder app to navigate to BDJFL football venues

 
Barnsley & District Junior Football League - Powered by AGMTEK
Barnsley & District Junior Football League - Powered by AGMTEK

Barnsley & District Junior Football League

© 2015-2021 Barnsley & District Junior Football League - All Rights Reserved - Privacy

Barnsley & District Junior Football League - Powered by AGMTEK